e98fea4c70ad
top of page

MikroMan

5 µm Hassasiyetli Mikromanipülatör

X,Y ve Z eksenlerinde hareket edebilen MikroMan mikromanipülatör

MikroMan mikromanipülatörler belirlediğiniz eksenlerde hassas lineer hareket sağlamaktadır. MikroProbe test istasyonunda kullandığımız mikromanipülatörler 5 µm hassasiyete sahiptir. Hareket kabiletleri ise 25 mm’dir. Her bir mikromanipülatör birbirine farklı yönelimlerle bağlanabilmektedir. Böylece X, Y ve Z eksenlerinde hareket sağlayabilirsiniz.

Şekil 2 - X, Y ve Z Eksenlerinde hareket edebilen MikroMan mikromanipülatör


Hafif ve dayanıklı olması için 6000 serisi alüminyum malzemeden üretilmiştir. MikroMan mikromanipülatörleri paslanma ve çizilmelerden korumak için Al2O3 ile kaplanarak yüzeyleri sertleştirilmiştir. Optik yansımaları engellemek için de mat bir siyah renge boyanmıştır. Mikroman 2 farklı yaylı pogo test pini ile sunulmaktadır. Bunlardan küresel pin (şekil 2) çizilmeye karşı dayanıksız malzemeler için kullanılmaktadır. Daha küçük kontak noktaları ve sert malzemeler için ise konik  yaylı pogo pinler (şekil 3) kullanılmaktadır.

Şekil 2 - Küresel Yaylı Pogo Pin

Şekil 3 - Konik Yaylı Pogo Pin

Sağdan mikrometreli ve soldan mikrometreli olarak iki tipi bulunmaktadır. Tek bir XYZ hareketli sistem için 2 Sağ, 1 Sol veya 2 Sol, 1 Sağ  MikroMan almak gerekmektedir. MikroMan üzerinde çeşitli konumlarda M3 ve M4 standartlarında vida delikleri bulunmaktadır. Böylece kendi geliştirdiğiniz 15 kg’a kadar bir parçayı da MikroMan üzerine yerleştirebilirsiniz.

Şekil 4 - Tek Eksenli mikromanipülatör

Şekil 5 - 3 Eksenli mikromanipülatör

(Prob ve prob tutucu yoktur)

Şekil 6 - 3 Eksenli MikroMan

...

bottom of page